Juniorky pokračují ve vítězném tažení

Po vítězství v Poháru hejtmana Pardubického kraje se zúčastnily juniorky Sokola Česká Třebová II dalšího postupového turnaje bývalé východočeské oblasti za účasti dvou nejlepších celků Pardubického a Hradeckého kraje.  Jak je již tradicí,  perfektně připravený turnaj se tentokrát konal ve Chvaleticích. Byla to další konfrontace českotřebovských juniorek s dospělým krajským volejbalem a to konfrontace opět úspěšná.

V prvním utkání nastoupila naše děvčata proti soupeři z Třebechovic a soupeře zcela jednoznačně přehrála v poměru 2:0 na sety.  Druhé utkání bylo předčasným finálem turnaje,  kdy se děvčata střetla s Orlem Hradec Králové.  První set se podařilo vyhrát až zlepšenou koncovkou a ve druhém prohrávala až do koncovky, kdy se jim podařilo srovnat nepříznivý stav 21:24.  Tento set nabídl výborný volejbal z obou stran a nakonec byly šťastnější naše juniorky po vítězství 32:30, kdy se do tohoto stavu střídala obě družstva ve vedení.  Poslední zápas turnaje odehrála děvčata proti Hvězdě Pardubice, kterou v minulém finále Pardubického kraje v pohodě přehrála.   Tady se poprvé za celý turnaj ukázalo, že mládežnický volejbal má i své výkonnostní výkyvy a děvčata si vybrala svoji slabší chvilku a po matném výkonu prohrála první set.  Ve druhém setu už zase začala perfektně fungovat obranná hra družstva, podložená výborným útokem a druhý set se podařilo vyhrát.  Rozhodovala zkrácená hra, ve které vládly českotřebovské juniorky a dotáhly zápas a tím i celý turnaj do vítězného konce.

Mladé družstvo opět předvedlo sebevědomý výkon a dokázalo, že může konkurovat na krajské úrovni i starším družstvům.