První domácí utkání juniorů

Sobotní utkání českotřebovských juniorů proběhlo na domácí palubovce. Z důvodu souběhu utkání s 1. ligou juniorek, se divákům naskytla možnost volejbalového maratonu. Po prvním vítězství českotřebovských juniorek bylo na řadě ukázat, že umíme využít domácího prostředí a postavit se pražskému celku ČZU Praha.

ČZU Praha je soupeřem od kterého jsme očekávali kvalitní duel a proto jsme se v předzápasové přípravě soustředili na obranu.  První set se nesl v duchu jednoduchých kombinací a častých útoků z hlavních kůlů. Postupné osmělování se dařilo oběma celkům. Nakonec jsme však dokázali urvat vítězství s tříbodovým vedením. Druhý set se nesl v podobném duchu. Domácí nahrávač Lukáš Macho, nebyl ve své kůži a na jeho herním projevu to bylo znát. Vrátili jsme se k jednoduché hře a zaměřili se na obranu. Díky této strategii jsme dotáhly set do vítězného konce.  Do třetího setu se, ale nepodařilo herní projev oživit a Macho, musel střídat. Na hřišti došlo k velkému oživení příchodem Dominika Stasiowského. Nicméně série chyb na servise a míče na síti, které jsme nedokázali uhrát a prodloužili zápas o další set. Byl to však set poslední, eliminovali jsme chyby na servise a prosadili se několika šikovnými míči na síti. Svou zásluhu na tom měl výkon Jindřicha Chudého a Dominika Jozy.  Konečný stav zápasu: 3:1 (22,23,-17,21)

Druhý zápas byl podobně jako v Rychnově o poznání lepší, herní projev nahrávače se otočil o 180 stupňů. Neustálé kombinace na síti zpestřovali hru. Tento set patřil Třebové. Druhý set se točil pouze okolo servisu. Úspěšnost servisu obou týmů klesl hluboko pod 50%. Bezmála polovina míčů se překulila přes pásku. Když však přeletěl, hrála se jednoduchá hra, kde si nikdo nechtěl připsat další chybu. Konečný stav 40:38 pro Třebovou potěšil snad všechny diváky v hale.
Zbývalo dohrát poslední set a potvrdit tím pozici, se kterou jsme do setu vstupovali. Univerzál protějšího družstva komplikoval naši rozehru a obrana na něj byla krátká. Až teprve závěr setu jsme dokázali vynechat soupeřovo libero z přihrávky a tím následně odstavit i útočící hráče. Konečné výsledky 3:0 (19,38,23). Tímto výsledkem jsme se posunuli na první místo v tabulce průběžných výsledků.

Sestava: Kubíček, Macho, Joza, Stasiowski, Řehák, Čtvrtečka, Neubauer A., Chudý J., Pávek

trenér: Petr Matějka