Na domácí palubovce jedna výhra a jedna prohra našich juniorek

V sobotu 5.10.2013 juniorky TJ Sokol Česká Třebová II nastoupily k dalšímu dvojutkání I. ligy juniorek proti Junioru Brno, který v prvním kole doslova deklasoval Svitavy a je favoritem naší skupiny.

TJ Sokol Česká Třebová II. – TJ Junior Brno                                        1:3 (-20,-17,26,-18)

Jak už se stává tradicí, opětovně jsme nenastupovali v plné sestavě. K nemocné Drymlové se přidala se svým kotníkem i Voclová a tím se podstatně otupila naše síla na smečařských postech. Soupeř toho v prvních dvou setech dokázal využít, když drtivá většina jeho útoků byla vedena přes oba dva kůly a naše hráčky, které byly proti soupeři i menšího vzrůstu, se s touto taktikou dlouho nemohla vyrovnat. Snad jenom výkon v obraně a útok středem sítě snesl v tuto chvíli přísnější měřítko. Ve třetím setu se situace začala obracet. Děvčata pochytala některé těžké míče v poli, podařilo se několik útoků a po dramatické koncovce se nám  podařilo set vyhrát. V dalším setu se opět ukázala herní převaha hlavně v útoku brněnských děvčat a tak po prohře v tomto setu byl konec prvního zápasu. Výkon družstva snesl v tomto utkání přísnější měřítko hlavně na podání a v obranné činnosti u všech hráček, ale i přes prohru děvčata makala a trenér mohl být s předvedenou hrou spokojený i přes prohru v tomto utkání.

TJ Sokol Česká Třebová II. – TJ Junior Brno                                        3:2 (22,-18,23,-23,18)

Druhý zápas začal pro naše družstvo podstatně lépe než předcházející. Výborná hra v poli, podložená výborným servisem a zvládnutá koncovka ukončila první set. Naše družstvo si začínalo uvědomovat, kudy vede cesta k dobrému výsledku. I když ve druhém setu opět propadala v útočné hře, nezlomilo je to a třetí set opět v dramatické koncovce strhla na svoji stranu a dostala se v celém utkání do vedení proti papírově lepšímu soupeři. Čtvrtý set opět dospěl do dramatické koncovky, v níž byl šťastnější soupeř a tak o osudu utkání musel rozhodnout zkrácený pátý set. Do tohoto setu jsme vstoupili výborně a po serii úspěšných servisů, se kterými si soupeř nedokázal poradit, jsme se dostali do vedení 6:2. V tu chvíli se opět začal soupeř prosazovat svým útokem, který jsme nedokázali ubránit a opět rozhodovala dramatická koncovka. V ní se obě družstva střídala ve vedení, naše blokařky se překonávaly hlavně v útoku a nakonec se po ulívce naší nahrávačky podařilo soupeře udolat  s výsledkem setu 20:18. Tuto koncovku pomohla rozhodnout i perfektní obranná práce Fišerové s Malou, které dokázaly vybojovat zdánlivě ztracený míč, který soupeř zkazil.

V prvním utkání se i přes veškerou snahu nepodařilo nahradit chybějící hráčky, ovšem ve druhém utkání výborně hrající Fišerová strhla i ostatní hráčky a ty se přesvědčily, že i s takto výborným soupeřem se dá hrát vyrovnané utkání. Vysoký standart předváděly obě blokařky Horáčková s Kopečnou, které v koncovce zablokovaly nejlepší hráčky hostí a přidaly důležité body v koncovce a na podání, které hlavně u Horáčkové má nejvyšší parametry.  Naše libero Sýkorová svou organizací obranné hry a svým výkonem přesvědčuje o svých kvalitách v každém zápase. Důležitou součástí celého výkonu byl příjem soupeřova podání, kde se dařilo i Turkové s Pecháčkovou, obě odehrály své nejlepší zápasy. Úspěšný příjem výborně zužitkovala nahrávačka Dvořáková, svůj výkon podpořila vysokou úspěšností podání a z její chytré nahrávky těžily naše útočící hráčky. Pokud budou děvčata takto bojovat i v dalším dvojutkání ve Znojmě, mohla by domů přivézt důležité body.