Kadetky v I. lize doma zvítězily

V sobotu 2.2.2013 kadetky TJ Sokol Česká Třebová II. přivítaly na domácím hřišti družstvo Znojma. Obavy o výsledek tohoto dvojutkání umocnila velká marodka v domácím týmu, kde z důvodu nemoci chyběly některé klíčové hráčky.

TJ Sokol Česká Třebová II. – VK Znojmo                         3:0 (22,12,22)

Naše družstvo vstoupilo do utkání přímo katastrofálně. Problém na podání, v obraně nám padaly do pole jednoduché míče, což znamenalo vedení hostujícího týmu 8:2. Během oddechového technického času, ve kterém došlo i na zvýšení hlasu trenéra, byla děvčata burcována a do dalšího průběhu utkání šly naše kadetky s odhodláním vývoj setu otočit. Začalo fungovat podání, chytly se některé těžké útoky hostujících, které se zakončily úspěšným útokem a náskok soupeře se tenčil. Koncovka setu již patřila našemu družstvu. Druhý set proběhl zcela v naší režii, soupeř neměl ani nejmenší šanci v tomto setu uspět. Třetí set byl dlouho vyrovnaný, ale opět na jedničku zvládnutá koncovka ukončila toto utkání.

TJ Sokol Česká Třebová II. – VK Znojmo                        3:0 (18,18,12)

Do druhého zápasu vstoupilo naše družstvo s odhodláním pokračovat v dobrém výkonu z konce dopoledního utkání. Dařilo se celému družstvu a soupeř začínal v některých chvílích působit značně rezignovaně. Ve všech třech setech se našemu družstvu povedl vždy začátek a náskok si do koncovek setů udržely a celé utkání dovedlo v pohodovém duchu do vítězného konce.

Obě utkání se vydařila naší nahrávačce Dvořákové, která kvalitní nahrávku podpořila vynikajícím servisem. Středem sítě v útoku byla prakticky bezchybná Horáčková, několika těžkými zákroky v poli se blýskla druhá blokařka Kopečná. Útok z kůlu s vysokým procentem úspěšnosti zvládala Voclová, která se po zdravotních problémech dostává do herní pohody. Kvalitním příjmem podání pomohla k vítězství Sedláčková a svým celkovým výkonem i univerzálka Veselá, která vzhledem ke svému věku je velkým příslibem do budoucna.

Za Českou Třebovou hráli: Klára Dvořáková, Linda Horáčková, Kristýna Kopečná, Radka Voclová, Lenka Sedláčková, Anna Veselá.

Trenér: Martin Knížek